Hoppa till sidans innehåll
Välj år: Filtrera på distrikt:
Januari Februari Mars April Maj Juni Juli Augusti September Oktober November December
2019-11-20 Gåsacupen (ÅST)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 21
Tävlingsledare: Malin Kallbro Huvuddomare: Berth Lindelöf
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BjörnAndersson25761SME
1AndersNeroth12881SME
2KennethJohansson13821VAR
2BirgittaOlausson18071VAR
3LinneaSwenson18743KÄR
3UllaWillnersson- Mattsson14845KÄR
4OscarBergman25430WWI
4GunillaPetersson24878WWI


2019-11-16 Inomhusserien omg.1 Ösbf (BVP)
Öppen 3+3 Annan (L)    Antal lag 12
Tävlingsledare: Bengt Ydnäs Huvuddomare: Mikael Persson


2019-11-17 SC V-55 & V-65, Uppsala, Finalomgång (UPS)
V55 Annan Annan (FA)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Inga Stenbrink Huvuddomare: Jarmo Repka
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JanneVejdegren14436BRO
1MatsAndersson13373BRO
1DennisDuvenfelt15076BRO
1PelleWieveg17463BRO
1LottaWiberg13102BRO
1KennethMarell15077BRO
1SvenVejdegren17399BRO
1HeleneBlomqvist12545BRO
2DagHervieu15007BOO
2JanÖstgren20253BOO
2ToveNaess33BOO
2OveLindeberg21181BOO
2KentLundgren31101BOO
2GöranEkroth21079BOO
2EvaSöderholm34844BOO
2KennethSöderholm34801BOO
3KentSterner14446BHK
3BerntSjöberg32205BHK
3ChristerLindström14443BHK
3ThérèseDaniel25154BHK
3DennisLandegren13042BHK
3MarkelSjöström13046BHK
3HamidZangeneh17903BON
3AnnikaClaesson30639BON
3MichaelClaesson14206BON
3LennartStrandberg21072BON
3LennartAndersson14196BON
3JonasRudolfsson14239BON
3ClaesBergh14202BON
3UllaTidén24467BON


2019-11-17 SC V-55 & V-65, Uppsala, Finalomgång (UPS)
V65 Annan Annan (FA)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Inga Stenbrink Huvuddomare: Jarmo Repka
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KjellKarp13886NOR
1LennartStenlund27076NOR
1CurtRenkonen13895NOR
1MajlisIsraelsson22836NOR
1AssarNyström34135NOR
1Anna-LenaOlsson32769NOR
1OleGröndahl27284NOR
2TageAxelsson19998SMB
2StigEklund31427SMB
2JohnStrindevall14964SMB
2IngemarJohansson20458SMB
2LennartLundh29997SMB
2CobieKramer16913SMB
2RolandSvensson29996SMB
2MargaretaJohansson25748SMB
3LenaStenbeck11929LBJ
3LenaGustavson29546LBJ
3LenaJervill32612LBJ
3ElisabetRilling11945LBJ
3Karl-GustavLindblom20684LBJ
3KennethAndersson24477LBJ
3RolfBonäs11922LBJ
3RolfRaumer28391LBJ
3BengtHallström14408KNF
3WolfKarsten14108KNF
3LeifLundqvist14413KNF
3LennartNordqvist16572KNF
3Lars-ÅkeSimonsson20464KNF
3GunillaSimonsson24167KNF


2019-11-16 Kampen mot cancer (POM)
Öppen Dubbel Direkt (P)    Antal lag 64
Tävlingsledare: Herman Thorell Huvuddomare: Gerd Tunje
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AnetteZaklada28057TPC
1StephaneZaklada28058TPC
2RickardNilsson30CPC
2FredrikHirverud28867BKS
3RogerSöder14246CPC
3ThomasWiede12100CPC
3EgonEkunger21920ULC
3IngmarAndersson31314ULC
5JesperEkman ULC
5RickyJohansson34843ULC
5StefanKarlsson14222TIB
5ArneEfraimsson28196SSÖ
5DanielThomsen28934POM
5LeifThomsen POM
5Bengt-ÅkeAndersson27805SSÖ
5Hans-OlowHansson34006SSÖ


2019-11-14 Klottorsdag 4 (KLO)
V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Leif Carlsson Huvuddomare: Inga Lindström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TorbjörnBlomberg32866NÄS
1BrittRosén23324NÄS
2IngvarKusgård28901LEK
2KristinaKusgård29144LEK
3BrittEkström29961GRY
3Sven-ErikKäck32736GRY
3SolbrittBergqvist30089NÄS
3KjellKarlsson27128KLO
5IngerDanielsson32552GRY
5UllaHenriksson29859GRY


2019-11-13 Sparbankscupen H (ULC)
V65 Mixed Dubbel Monrad (L)    Antal lag 40
Tävlingsledare: Boris Rygert Huvuddomare: Kjell Engström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BengtCarlsson12426LAN
1LillemorCarlsson12427LAN
2KennethJohansson13821VAR
2BirgittaOlausson18071VAR
3DorothyJohansson25527BON
3LeifJohansson24781BON
4ChristerGreen30426ULC
4IngerGreen30427ULC
5GeorgLidén33252IST
5SivWärnbring32589IST
5YngveDahlbom20126DAL
5Inga-LillJohansson20125DAL
5BritAnthonisen33523ULC
5SvanteJohansson29736ULC
5BörjeLidén34499DAL
5Ann-SofieJohansson32733DAL


2019-11-09 Inomhusserien omg.1 Ösbf (IST)
V65 3+3 Annan (L)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Göran Hjalmarsson Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson


2019-11-09 Veteranfighten 2 (VPC)
V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 39
Tävlingsledare: Ulf Welin Huvuddomare: Ingemar Norder
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HåkanBerg13KÄR
1JonnyPatron13273KÄR
2BjörnJorhede15577GBB
2ÅkeRydén12436GBB
3KajSkoglund32972SLO
3ToreOlin32967SLO
4TuulaHallikainen21976VPC
4ReijoHallikainen21975VPC
5ThomasCallderyd11355TRX
5HannuKolehmainen14061TRX


2019-11-09 Desideria (CAR)
Dam Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Thomas Persson Huvuddomare: Mikael Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HelenePalovaara Di Tella32072AIK
1AnnelieWestin30933AIK
2MarieNordh14476CPC
2AnnelieBehring12580CAR
3SusanneAugustsson24439SÖR
3BirgittaRasmusson27727SÖR
3CarinaJohansson25564BRO
3ÅsaWirström21776BRO


2019-11-10 Desideria (CAR)
Dam Trippel Monrad (L)    Antal lag 17
Tävlingsledare: Thomas Persson Huvuddomare: Mikael Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AnnelieBehring12580CAR
1MonicaEriksson11263LEJ
1UlrikaAlstander16641SCP
2May-BrittAndersson15459SKA
2ÅseHöiås-Fälth13170SKA
2Anna-MariaKarlsson12595SKA
3MarieNordh14476CPC
3YvonneÅkesson29298CPC
3KerstinHjelm25389CPC
3HelenePalovaara Di Tella32072AIK
3AnnelieWestin30933AIK
3TanjaWestin30935AIK


2019-11-07 Novembercupen (HÖG)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Jerry Jegård Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1ChristianeNegrelli28743HÖG
1LeopoldBöttcher26077HÖG
2MarianneGustavsson32021HVE
2TomasHirsch32776HVE
3LennartBergqvist33135IST
3JanHubbe32403IST
3ArneOlofsson17975HÖG
3GöranHögberg10549HÖG
5ÖstenKarlsson15155CDB
5KurtSandberg28255CDB
5SivJohansson17517HÖG
5EgonCarlsson26078HÖG
5Lars-ElisKarlsson10421HÖG
5AndersLinnér28631HÖG
5GeorgLidén33252IST
5GöranSchultz21938IST


2019-11-06 Mora 4 (MOR)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 21
Tävlingsledare: Ingrid Envall Huvuddomare: Bertil Envall
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BirgittaBäcklund23314KLO
1KjellWestin24445KLO
2IngvarKusgård28901LEK
2KjellWallström28390LEK
3MatsDanielsson33486MOR
3Hans-ErikKaris33485MOR
3NellyJonsson21248MOR
3BoÖgrim21247MOR
5OveEriksson32708KLO
5IngaLindström25218KLO
5BörjeAndersson29032LEK
5BengtLandh28900LEK
5SuneOlsson29424MOR
5FolkeSnees24807MOR
5TorstenNilsson20354MOR
5HenningNorström29493MOR


2019-11-02 Anders Tappers minne (FJÄ)
Öppen Mixed Trippel Grupp (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Tommy Andersson Huvuddomare: Berth Lindelöf
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MattsLindén16099LVÄ
1JannicaNilsson24734LVÄ
1PontusBjörk Zaar31168LVÄ
2LynnLjungberg11522LVÄ
2DennisPaulsson30795LVÄ
2IbChristensen27693FJÄ
3CamillaLund27618TBL
3CurtLund30571TBL
3MarcusRundqvist33259TBL
3AndersLarsson13665CPC
3EvaCarlsson25LBO
3Fredrik JSvensson27LBO
5ChristelKlingelhöfer20333TBL
5LinusMagnusson10676TBL
5MarcusNilsson28768TBL
5JaimeHiga15344KÄR
5KarinMorän24123KÄR
5JonnyPatron13273KÄR
5BillJakobsson31726QUA
5AnteTurkalj34790QUA
5LenaHansen21598SUN
5MikaelLarsson31202LBO
5AnetteRamm-Ericson31204LBO
5JessicaJohansson38CPC