Hoppa till sidans innehåll
Välj år: Filtrera på distrikt:
Januari Februari Mars April Maj Juni Juli Augusti September Oktober November December
2024-06-09 DM SSBF Mixed Trippel (TBG)
V55 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 12
Tävlingsledare: Ulf Ivarsson Huvuddomare: Gustav Österberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AndersBlixt31701QUA
1BillJakobsson31726QUA
1SusanneLindblad28324QUA
2AnnaDraca27149QUA
2MattsLindén16099QUA
2MichaelNilsson31951QUA
3PontusEkman30397TBL
3ChristelKlingelhöfer20333TBL
3LenaJönsson10813TBL
3DanEdman15543LVÄ
3MarinaEdman16282LVÄ
3YngveEvaldsson13553LVÄ
5MatsBlomstrand33079LBO
5IweKrüger10512LBO
5PiaWirentoft-Lindberg33164LBO
5JanKarlsson36475SME
5HelenPersson35718SME
5LennartTörnblom20784SME


2024-06-09 POM de Prix 2024 (POM)
Öppen Dubbel Direkt (R)    Antal lag 22
Tävlingsledare: Simon Thorell Huvuddomare: Lars Andersson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1NicolasGonzalez Hedqvist34351SÖR
1KimLarsson34354SÖR
2StefanGiza11317LID
2DanielLarsen11336LID
3KjellAndersson22339MAL
3JörgenStrende14243TRX
3ElliottAngselius33646CAR
3MikaelKarlsson12723TRX
5StefanGustafsson27783POM
5MikaelJöelaid29995POM
5MikaelGustafsson21355CAR
5JörgenLungberg33459CAR
5FredrikHolmqvist23289LID
5CeciliaHolm24525LID
5FridaBrage30972SÖR
5KajsaEklund34353SÖR


2024-06-09 DM SSBF Mixed Trippel (TBG)
Öppen Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Ulf Ivarsson Huvuddomare: Gustav Österberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1EvaCarlsson25LBO
1JesperPartoft35735LBO
1Fredrik JSvensson27LBO
2MikaelLarsson31202LBO
2BoPersson10501LBO
2AnetteRamm-Ericson31204LBO
3AlexanderJacobsson34824HBK
3BirgittaNordfors Dahl22670HBK
3AndersStåhl15034HBK
3DavidWiik32992LBO
3MalinWiik32991LBO
3PatrikWiik16505LBO
5TommyHahn34363SIM
5Jenny-LynnIngemansson37462SIM
5StefanIngemansson37463SIM
5GunillaLeandersson24852TBL
5MagnusLeandersson35158TBL
5EvaRoth11048TBL
5TheresBergdahl36365LVÄ
5LinusMagnusson10676LVÄ
5MarcusNilsson28768LVÄ
5HelenaAndersson32559WEN
5MikaelElmkvist35547WEN
5JanGillholm33594WEN


2024-06-09 DM SSBF Mixed Trippel (TBG)
V65 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 16
Tävlingsledare: Ulf Ivarsson Huvuddomare: Gustav Österberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1CarinaJanson11012LBO
1ClasJanson11050LBO
1LeifJönsson31203LBO
2Per-ErikHolst28451LVÄ
2GunJönsson13254LVÄ
2KentOhlsson13269LVÄ
3Thomas LJohansson14190FJÄ
3LarsSvensson12638FJÄ
3MiaSvensson15738FJÄ
3JanEkström27970KÄR
3JaimeHiga15344KÄR
3KarinMorän24123KÄR
5Jan-ErikNilsson30228SIM
5KarinNilsson35667SIM
5BoPersson37389SIM
5Bengt-GöranOhlsson23729KLL
5MarianneOhlsson18386KLL
5ArneTrobäck10764KLL
5Bengt ÅkeMattsson14844KÄR
5LennartPersson35984KÄR
5UllaWillnersson- Mattsson14845KÄR
5LenaHansen21598QUA
5DennisPaulsson30795QUA
5SvenJönhede13253QUA


2024-06-09 Stockholms DM Mixdubbel & Mixtrippel (RBF)
V65 Mixed Trippel C-pool (D)    Antal lag 16
Tävlingsledare: Anders Rundkvist Huvuddomare: Inger Isaksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BirgittaBoholm24869KAJ
1TommyBoholm20516KAJ
1PerWikström20394KAJ
2AnitaDahlerus16683BSJ
2LeifMalmberg29288BSJ
2BernhardRubinsztajn24449BSJ
3EneJohansson21692BOO
3RolfNääs37236BOO
3LarsRingdahl25442BOO
3StenEk19142BSJ
3HarryHugosson11444BSJ
3HanneleKangas25248BSJ
5ThomasBokö12378TBC
5MonicaSvensson35477TBC
5EvaTessem24834TBC
5IlkkaHokkanen33279TBC
5PiaTonelid10623TBC
5KjellVretinger10626TBC
5OlafBorghoff33854RBF
5IngerGustavsson34794RBF
5Leif G.Jansson36473RBF
5KentJansson32624BIF
5MarianneNordström31634BIF
5OlleNordström31349BIF


2024-06-08 Boris Minne (ULC)
Öppen Dubbel Pool (R)    Antal lag 48
Tävlingsledare: Ivar Wahl Huvuddomare: Lennart Kjaer
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1NicolasGonzalez Hedqvist34351SÖR
1DavidWiik32992LBO
2DanielLarsen11336LID
2KimLarsson34354SÖR
3BjörnBerg34662BIS
3RichardJohansson35296ULC
3MikaelGustafsson21355CAR
3AndreasRoolf34346CAR
5MatsMolid33378TRX
5JohannesThuresson14394HPK
5JohanNilsson30276POM
5MikaelNilsson28346BOR
5JonasSundquist37023TRX
5KjellAndersson22339MAL
5AnetteEkelund35163DEB
5HåkanEkelund35164DEB


2024-06-08 Näsdubbeln 1 (NÄS)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 41
Tävlingsledare: Gunilla Lennartsson Huvuddomare: Ingemar Westin
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TobbeBlomberg32866KLO
1GinaEriksson24314KLO
2GunillaAhlbin10868MAL
2KjellAhlbin10006MAL
3RogerAndersson28580LBJ
3BettanJonsson28581LBJ
4BoAhlbin32475MAL
4KerstinAhlbin19113MAL
5LenaGustavson29546LBJ
5RolfRaumer28391LBJ
5Edith Grönoset29858GRY
5YngveLarsson30739FFB
5CalleEriksson28780KLO
5LenaEriksson31132KLO
5BengtHillström28373HOF
5LailaHillström28597HOF


2024-06-08 Stockholms DM Mixdubbel & Mixtrippel (RBF)
V55 Mixed Dubbel Annan (D)    Antal lag 13
Tävlingsledare: Anders Rundkvist Huvuddomare: Jarmo Repka
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KennethRuneborg13864BKB
1AnnicaSandberg36300BKB
2AnitaDahlerus16683BSJ
2LeifMalmberg29288BSJ
3CarinaEllvin28015BRO
3BennyÅkesson11908BRO
3RagnhildBergström32810TBC
3HansBrandin24398TBC
5CamillaDuvenfelt21500BRO
5DennisDuvenfelt15076BRO
5EllinorJensen36015BKB
5JohnnieTörnblom35406BKB
5AnnelieEhrenros30174BRO
5DagHervieu15007BRO
5GunnelNöjd33877FPS
5MagnusLembke18168FPS


2024-06-08 FuretCup (Ingår i Halmstad GP) (FUR)
V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 51
Tävlingsledare: Mats Jönsson Huvuddomare: Fredrik Arvidsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KennethJohansson13821VAR
1BirgittaOlausson18071VAR
2KennethBengtsson10187QUA
2AndersBlixt31701QUA
3RolandBengtsson10088KÄR
3JonnyPatron13273KÄR
4Per-OlofSvensson33038VÅS
4ArneKarlsson28134VÅS
5UlfGidensköld36706KOT
5LenaSteene36167KOT
5TolvyBengtsson31266PET
5LeviCarlsson31330PET
5KerstinLundberg28969KNF
5LennartNordqvist16572KNF
5RikardKlang13082PET
5JanNilsson25239PET


2024-06-08 Stockholms DM Mixdubbel & Mixtrippel (RBF)
Öppen Mixed Dubbel Annan (D)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Anders Rundkvist Huvuddomare: Inger Isaksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1SusannaEkman36030SIT
1DanielGillan14316SIT
2ThereseEkengren18279BRO
2PauliMäkitalo17708BRO
3ChaiKedeskog20034BRO
3MariMilton31529BRO
3HelenePalovaara Di Tella32072SCP
3AlbinPlantin12625SCP
5WilliamWahman32718SIT
5TanjaWestin30935SIT
5PasiKoivisto33418BKB
5CarinaNilson36013BKB
5SanneBroström35545RAB
5MånsDaniel17988RAB
5RonnyBlom27396BRO
5LinaBratt19464BRO


2024-06-08 Stockholms DM Mixdubbel & Mixtrippel (RBF)
V65 Mixed Dubbel Annan (D)    Antal lag 25
Tävlingsledare: Anders Rundkvist Huvuddomare: Inger Isaksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BjörnClaesson26305BSJ
1EvaClaesson29687BSJ
2StenEk19142BSJ
2HanneleKangas25248BSJ
3CarinaJansson32625BIF
3KentJansson32624BIF
3BirgittaBoholm24869KAJ
3TommyBoholm20516KAJ
5LennartRoth33231FPS
5MarieRoth33232FPS
5MarianneNordström31634BIF
5OlleNordström31349BIF
5BernhardRubinsztajn24449BSJ
5LenaSäberg25820BSJ
5EneJohansson21692BOO
5AndersSöderstedt36941BOO


2024-06-09 Stockholms DM Mixdubbel & Mixtrippel (RBF)
Öppen Mixed Trippel C-pool (D)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Anders Rundkvist Huvuddomare: Jarmo Repka
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TimDuvenfelt30988BRO
1CarinHervieu27312BRO
1HarkoVerhagen15046BRO
2CarolineCanel34293TED
2JesperSkult14435TED
2DanielHopman21766TED
3HelenePalovaara Di Tella32072SCP
3Björn FolkeJohansson14518SCP
3AlbinPlantin12625SCP
3DennisDuvenfelt15076BRO
3ThereseEkengren18279BRO
3PauliMäkitalo17708BRO
5SirilinnFri35994BKB
5PasiKoivisto33418BKB
5PeterTörnkvist32332BKB
5ChristianAndersson20393BRO
5StefanBerglund14783BRO
5MariMilton31529BRO
5SusannaEkman36030SIT
5DanielGillan14316SIT
5AndersJacobsson31542SIT
5RonnyBlom27396BRO
5LinaBratt19464BRO
5ChaiKedeskog20034BRO


2024-06-09 Stockholms DM Mixdubbel & Mixtrippel (RBF)
V55 Mixed Trippel C-pool (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Anders Rundkvist Huvuddomare: Inger Isaksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1RagnhildBergström32810TBC
1HansBrandin24398TBC
1LeifEriksson10642TBC
2AnnelieEhrenros30174BRO
2GöranEkroth21079BRO
2DagHervieu15007BRO
3CarinaEllvin28015BRO
3LeifRundblad13771BRO
3BennyÅkesson11908BRO
3LasseIsaksson22899BKB
3KennethRuneborg13864BKB
3AnnicaSandberg36300BKB


2024-06-07 Kostatrippeln (KOB)
Öppen Trippel Monrad (P)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Anders Setting Huvuddomare: Anders Holmberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1SebastianPatron11117DON
1HenrikMattsson19331DON
1CornelisPatron27355DON
2AndersSetting10438KOB
2HelenaIsraelsson35465KOB
2GunillaWinberg10370KOB
3NNNN Hovmantorp
3NNNN Hovmantorp
3NNNN Hovmantorp
3NNNN Vislanda
3NNNN Vislanda
3NNNN Vislanda


2024-06-06 Hallands DM i Mixdubbel för Öppen, V55,V75 och Junior (BFA)
V55 Mixed Dubbel Annan (D)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Ove Johansson Huvuddomare: Eilert Eskelid
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Ann-BrittCarlsson31754VAR
1Hans-ÅkeSvensson27787VAR
2KennethJohansson13821VAR
2BirgittaOlausson18071VAR
3Jan-OlofOlsson30976VAR
3UllaOlsson31757VAR
3ChristinaHofling35820VAR
3MelkerHofling35819VAR


2024-06-06 Lillens Vänner 40-år. Jubileums tävling. (LVÄ)
Annan Dubbel Pool (R)    Antal lag 48
Tävlingsledare: Anders Månsson Huvuddomare: Ronny Pobiega
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1DavidWiik32992LBO
1PatrikWiik16505LBO
2EvaCarlsson25LBO
2Fredrik JSvensson27LBO
3MarcusJönsson13255LVÄ
3JesperPartoft35735LBO
4RalphNordström30573TBL
4PontusEkman30397TBL
5SimonÅkesson26008RAB
5Linneavon Eggers Patron30289KÄR
5MetteBursell37204HBK
5ThomasBursell37205HBK
5AymenBaccouche35683LBO
5JohanPersson35682LBO
5AnetteRamm-Ericson31204LBO
5MikaelLarsson31202LBO


2024-06-06 DM NSBF (NOR)
V75 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 27
Tävlingsledare: Majlis Israelsson Huvuddomare: Kenneth Stridfelt
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KjellHolmqvist29728NYB
1IrisVikström29819NYB
2CerstinPettersson21298SKL
2TorePettersson21299SKL
3AssarLindqvist25606LUL
3BarbroLindqvist25605LUL
3Britt-IngerNovemyr34464SKÖ
3TomasHolmin12403SKÖ
5JanPetschler28188BOD
5KerstinPetschler28187BOD
5NilsBlom32467NYB
5RagnhildBlom32466NYB
5RutKarlsson29238NOR
5LeifGustafsson30141NOR
5DanFrengen36758SKÖ
5EvaFrengen36757SKÖ


2024-06-06 DM NSBF (NOR)
V65 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 41
Tävlingsledare: Majlis Israelsson Huvuddomare: Kenneth Stridfelt
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BengtAbrahamsson31664NOR
1MaritaWestlund31663NOR
2ChristerJansson20934BOD
2EvaLarsson20862BOD
3LarsNordin17209SKL
3ÅsaNordin27384SKL
3AnettMartinsson19527BOD
3BennyMartinsson19528BOD
5StaffanBerglund36269PIT
5GunvorGran30799PIT
5Gun-BrittJansson30162SKL
5OleJansson30163SKL
5MaitAlmgren36688JAM
5BengtSkyttberg36928JAM
5AnnikaPettersson36735BOD
5ÅkePettersson36618BOD


2024-06-06 DM NSBF (NOR)
V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 7
Tävlingsledare: Majlis Israelsson Huvuddomare: Kenneth Stridfelt
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HeleneRosenholm12001SUN
1HåkanJonsson11997SUN
2RuneDahl33085SKL
2CarinaSvahn-Davidsson28822SKL
3SörenForss24069NOR
3Inga-LillNyberg35263NOR
3TobyLindström33985SKL
3Ann-ChristinStenberg35736SKL


2024-06-06 DM NSBF (NOR)
Öppen Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 11
Tävlingsledare: Majlis Israelsson Huvuddomare: Kenneth Stridfelt
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MalinRännar13879NOR
1MikaelRännar13897NOR
2StaffanKarp13889NOR
2EwaHahn Karp13880NOR
3FredrikNyberg27770NOR
3MariaAndersson37560NOR
3SivDahlgren24033KLX
3KalleTarén14660KLX


2024-06-08 DM NSBF (NOR)
V75 Dubbel Pool (D)    Antal lag 25
Tävlingsledare: Mikael Rännar Huvuddomare: Gun-Britt Jansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1BerntJohansson17400BOD
1EvaLarsson20862BOD
2DanFrengen36758SKÖ
2EvaFrengen36757SKÖ
3AnitaUtterström23477LUL
3RuneUtterström23476LUL
3ThordGustafsson31128GBC
3KentNilsson26093GBC
5VillnerLindberg28672ÖBK
5ReidunÅkerström34256ÖBK
5AssarLindqvist25606LUL
5BarbroLindqvist25605LUL
5BarbroMalm36419JAM
5Nils-GustafNilsson36420JAM
5Britt-LouiseAndersson18659LUL
5SvenSundberg18658LUL


2024-06-08 DM NSBF (NOR)
V65 Dubbel Pool (D)    Antal lag 32
Tävlingsledare: Mikael Rännar Huvuddomare: Gun-Britt Jansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1ChristerJansson20934BOD
1JanPetschler28188BOD
2LennartBäckvall36283ÖBK
2ChristerNilsson36213ÖBK
3GöstaWesth31346ÖBK
3JanWrang33604ÖBK
3OleJansson30163SKL
3LarsNordin17209SKL
5RuneDahl33085SKL
5TorePettersson21299SKL
5CurtRenkonen13895NOR
5LeifOlsén37304NOR
5StaffanBjuhr27441NOR
5Anna-LenaOlsson32769NOR
5KjellJohansson32400PIT
5CatarinaWirtoft35411PIT


2024-06-08 DM NSBF (NOR)
V55 Dubbel Pool (D)    Antal lag 9
Tävlingsledare: Mikael Rännar Huvuddomare: Gun-Britt Jansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HåkanJonsson11997SUN
1Lars-ÅkeKulinder11989SUN
2LarsBengtsson34500BOD
2AndersOlsson36816BOD
3HansLibeck35424JAM
3Karl-OlofPålsson36421JAM
3EvaEngstrand35799JAM
3KenthStaaf27800JAM


2024-06-08 DM NSBF (NOR)
Dam Dubbel Pool (D)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Mikael Rännar Huvuddomare: Gun-Britt Jansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1FannyLindbäck33056KLX
1FridaLundbäck29459KLX
2RagnhildBlom32466NYB
2IrisVikström29819NYB
3EwaHahn Karp13880NOR
3MajlisIsraelsson22836NOR
3LilianHolmgren33495GBC
3Ann-BrittLustig36397GBC
5Gunhild LillanAndreasson35517NIP
5HarrietTänglander35519NIP
5GunvorGran30799PIT
5GunHällgren32402PIT
5Maj-LisOlsson28009SKÖ
5Britt-IngerNovemyr34464SKÖ
5SonjaBydén32783SKÖ
5LenaHasmats31502SKÖ


2024-06-08 DM NSBF (NOR)
Öppen Dubbel Pool (D)    Antal lag 11
Tävlingsledare: Mikael Rännar Huvuddomare: Gun-Britt Jansson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MatsLindström13892NOR
1FredrikNyberg27770NOR
2NiklasLindström11676SUN
2MattiasSjödin11978SUN
3ChristoferAggestål36150KLX
3LucasRenz36915KLX
3EdwardKarp13883NOR
3StaffanKarp13889NOR


2024-06-06 DM NSBF (NOR)
Öppen Singel Skytte (D)    Antal lag 7
Tävlingsledare: Majlis Israelsson Huvuddomare: Staffan Karp
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1FredrikBlombäck23116KLX
2PeterÅström33739BOD
3KalleTarén14660KLX
3HåkanJonsson11997SUN


2024-06-06 DM NSBF (NOR)
V55 Singel Skytte (D)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Majlis Israelsson Huvuddomare: Staffan Karp
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Carl-ErikPersson31341SKÖ
2JanPetschler28188BOD
3TomasHolmin12403SKÖ
3ChristerJansson20934BOD


2024-06-06 DM NSBF (NOR)
Dam Singel Skytte (D)    Antal lag 9
Tävlingsledare: Majlis Israelsson Huvuddomare: Staffan Karp
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HeleneRosenholm12001SUN
2ÅsaNordin27384SKL
3BrittaWestergaard29729LUL
3LindaÅström33741BOD


2024-06-07 DM NSBF (NOR)
Öppen Mixed Trippel Annan (D)    Antal lag 6
Tävlingsledare: Staffan Karp Huvuddomare: Rolf Lindström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1ChristerJansson20934BOD
1LindaÅström33741BOD
1PeterÅström33739BOD
2PeterHeikkilä24320KLX
2FannyLindbäck33056KLX
2LucasRenz36915KLX
3HåkanJonsson11997SUN
3HeleneRosenholm12001SUN
3NiklasLindström11676SUN
3MariaAndersson35072SKL
3Kjell-ArneJohansson21903SKL
3CarinaSvahn-Davidsson28822SKL


2024-06-07 DM NSBF (NOR)
V65 Mixed Trippel Annan (D)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Staffan Karp Huvuddomare: Rolf Lindström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Jan-OlofHolmström27442LUL
1MargaretaHolmström27567LUL
1RolfLindgren11413LUL
2Britt-LouiseAndersson18659LUL
2PaulIgrisan36506LUL
2SvenSundberg18658LUL
3RuneDahl33085SKL
3Gun-BrittJansson30162SKL
3OleJansson30163SKL
3TordJohansson35540LUL
3ÅkeWesselheim35542LUL
3EvaSöderström37522LUL
5EvaEngstrand35799JAM
5Karl-OlofPålsson36421JAM
5KenthStaaf27800JAM
5Britt-IngerEriksson37190LUL
5Lars-GunnarEriksson31080LUL
5LarsSöderström35541LUL
5PerBoija33301NJB
5OveOlsson25789NJB
5GunSkiöld25834NJB
5BengtBergqvist12399NJB
5WiviJonsson28221NJB
5LarsKarlsson34469NJB


2024-06-07 DM NSBF (NOR)
V55 Mixed Trippel Annan (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Staffan Karp Huvuddomare: Rolf Lindström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LarsBengtsson34500BOD
1Peter BÅström37031BOD
1AnettMartinsson19527BOD
2RositaBacklund-Westh31923ÖBK
2JanWrang33604ÖBK
2GöstaWesth31346ÖBK
3LarsGustafsson23583SKL
3LennartJohansson24205SKL
3Ann-ChristinStenberg35736SKL
3StefanÖqvist35876PIT
3StaffanBerglund36269PIT
3VivecaLönnberg31868PIT


2024-06-07 DM NSBF (NOR)
V75 Mixed Trippel Annan (D)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Staffan Karp Huvuddomare: Rolf Lindström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AnitaUtterström23477LUL
1RuneUtterström23476LUL
1TommyBaudin24214LUL
2BennyMartinsson19528BOD
2AndersNyström11829BOD
2ÅseNyström11830BOD
3LenaHasmats31502SKÖ
3TomasHolmin12403SKÖ
3Carl-ErikPersson31341SKÖ
3VillnerLindberg28672ÖBK
3YlvaOlsson29130ÖBK
3ReidunÅkerström34256ÖBK


2024-06-07 DM NSBF (NOR)
Öppen Singel Pool (D)    Antal lag 13
Tävlingsledare: Staffan Karp Huvuddomare: Kent Nilsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1NiklasLindström11676SUN
2KalleTarén14660KLX
3MattiasSjödin11978SUN
3MatsLindström13892NOR
5PeterHeikkilä24320KLX
5PatrikLindström11677SUN
5FredrikBlombäck23116KLX
5MikaelRännar13897NOR


2024-06-07 DM NSBF (NOR)
Dam Singel Pool (D)    Antal lag 52
Tävlingsledare: Staffan Karp Huvuddomare: Kent Nilsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HeleneRosenholm12001SUN
2CatarinaWirtoft35411PIT
3BrittaWestergaard29729LUL
3MaritaWestlund31663NOR
5SumaleeLundberg36892SUN
5FridaLundbäck29459KLX
5MariaAndersson35072SKL
5ElisabethLundström36801PIT


2024-06-07 DM NSBF (NOR)
V55 Singel Pool (D)    Antal lag 11
Tävlingsledare: Staffan Karp Huvuddomare: Kent Nilsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HåkanJonsson11997SUN
2AndersOlsson36816BOD
3LarsBengtsson34500BOD
3KennethStridfelt26335BOD


2024-06-07 DM NSBF (NOR)
V65 Singel Pool (D)    Antal lag 39
Tävlingsledare: Staffan Karp Huvuddomare: Kent Nilsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1StaffanBerglund36269PIT
2ÅkePettersson36618BOD
3RuneDahl33085SKL
3RalphAndreasson35518NIP
5ÅkeWinberg11994SUN
5PerBoija33301NJB
5KjellHansson36658NYB
5ÅkeLundmark36216GBC


2024-06-07 DM NSBF (NOR)
V75 Singel Pool (D)    Antal lag 48
Tävlingsledare: Staffan Karp Huvuddomare: Kent Nilsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LeifGustafsson30141NOR
2AssarLindqvist25606LUL
3ValterTjärnqvist31561GBC
3TomasHolmin12403SKÖ
5ThordGustafsson31128GBC
5BerntJohansson17400BOD
5KjellHolmqvist29728NYB
5MartinKarlsson27261GBC


2024-06-09 DM NSBF (NOR)
Öppen Trippel Pool (D)    Antal lag 11
Tävlingsledare: Magnus Sandberg Huvuddomare: Britta Westergaard
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1SörenForss24069NOR
1MatsLindström13892NOR
1FredrikNyberg27770NOR
2PeterHeikkilä24320KLX
2FridaLundbäck29459KLX
2PeterWallström35703KLX
3DanBakkman33810NJB
3PerBoija33301NJB
3OveOlsson25789NJB
3AnettMartinsson19527BOD
3Lars-ErikStridfeldt35206BOD
3Peter BÅström37031BOD


2024-06-09 DM NSBF (NOR)
Dam Trippel Pool (D)    Antal lag 12
Tävlingsledare: Magnus Sandberg Huvuddomare: Britta Westergaard
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AnnaBäckvall36962ÖBK
1EvaPersson27418ÖBK
1MarianneStaaf32287ÖBK
2MajlisIsraelsson22836NOR
2EwaHahn Karp13880NOR
2Anna-LenaOlsson32769NOR
3Gun-GerdKarlsson29929GBC
3GunnLindström33951GBC
3SonjaOscarsson29928GBC
3AnnicaBlom31290SKL
3Ann-ChristinStenberg35736SKL
3CarinaSvahn-Davidsson28822SKL


2024-06-09 DM NSBF (NOR)
V75 Trippel Pool (D)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Magnus Sandberg Huvuddomare: Britta Westergaard
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AnitaUtterström23477LUL
1RuneUtterström23476LUL
1TommyBaudin24214LUL
2OveLindberg25651BOD
2SivLindberg25650BOD
2KerstinPetschler28187BOD
3AssarLindqvist25606LUL
3BarbroLindqvist25605LUL
3MatzRosenberg24886LUL
3Kurt LennartHolmgren33494GBC
3LennartLundström34527GBC
3GerdyHjelte32787GBC


2024-06-09 DM NSBF (NOR)
V65 Trippel Pool (D)    Antal lag 21
Tävlingsledare: Magnus Sandberg Huvuddomare: Britta Westergaard
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1RuneDahl33085SKL
1OleJansson30163SKL
1LarsNordin17209SKL
2MatsLindgren11412LUL
2RolfLindgren11413LUL
2Rolf Westergaard29730LUL
3HansEnqvist37358GBC
3MikaelStenberg35706GBC
3TomasEnqvist36291GBC
3StaffanBjuhr27441NOR
3MargaretaHellqvist36817NOR
3BerntVallmark35873NOR
5BörjeLandgren35695PIT
5StaffanBerglund36269PIT
5StefanÖqvist35876PIT
5RogerHolm17618SUN
5Lars-ÅkeKulinder11989SUN
5ÅkeWinberg11994SUN
5MaitAlmgren36688JAM
5HansLibeck35424JAM
5BengtSkyttberg36928JAM
5DanFrengen36758SKÖ
5EvaFrengen36757SKÖ
5JanÖberg35793SKÖ


2024-06-05 Tempo Venjan (VBS)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 21
Tävlingsledare: Stefan Storåkers Huvuddomare: Barbro Hellström
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JörgenStening20151KLO
1BertilEnvall28191KLO
2IngvarBjörklund32300VBS
2IngridEnvall28192KLO
3KeithHawkins36009FFB
3IngemarLidström32054FFB
3OveEriksson32708KLO
3John-ErikPersson33396KLO
5IngaLindström25218KLO
5LarsLindström26252KLO
5GöranAndersson32301VBS
5SiriAndersson32302VBS
5BertilLindqvist33642NÄS
5MargaretaLindqvist33945NÄS
5TobbeBlomberg32866KLO
5GinaEriksson24314KLO


2024-06-02 Falkens Veteran 75 (FFP)
V75 Singel Monrad (L)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Ove Johansson Huvuddomare: Göran Skoglund
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1LennartNordqvist16572KNF
2BirgittaOlausson18071VAR
3KennethJohansson13821VAR
4MatsSkröder28474FFP
5Ann-BrittCarlsson31754VAR
5BrittLingårdsson25513FFP
5JerryEriksson33661TIB


2024-06-01 Dam Dubbel (GRY)
Dam Dubbel Monrad (L)    Antal lag 30
Tävlingsledare: Inger Danielsson Huvuddomare: Ingemar Westin
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1Ann-BrittAxelsson36168PAN
1AnnaÖhring33289PAN
2BrittEkström29961GRY
2Edith Grönoset29858GRY
3MonicaAndersson33507FFB
3SivEriksson34409FFB
4IngerNissas-Haag35156KLO
4LenaNordlund27437KLO
5BirgittaLarsson34980TDJ
5MonaStenborg33325TDJ
5Ann-KristinRosén26303TDJ
5ViviannSimpson26302TDJ
5LottaJohansson36675PAN
5SusanneStromvall Ekenstein36672PAN
5KarinHansson29001HOF
5LailaHillström28597HOF


2024-06-01 Öppet Tjustmästerskap (WES)
Öppen Dubbel Grupp (R)    Antal lag 34
Tävlingsledare: Anders Holmberg Huvuddomare: Tomas Östin
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MikaelPettersson34817PEK
1PhoudoneLuangvixa35561PEK
2StefanBerg35356HBY
2NiklasHolmström32785HBY
3TomasLjungdahl33651WES
3HåkanGustavsson32554WES
4KerstinLjungdahl33650WES
4KristinaGrönlund31809WES
5AndersBenderix20170CAL
5JonnyKarlsson21111CAL
5BoEriksson31824WES
5BertilNilsson19465WES
5StéphaneZaklada28058TPC
5StenAlstander15582SCP
5MarieEjdedal34605CAL
5PeterEjdedal34606CAL


2024-06-01 Kronängspelen fd Kronäng Cup (BOR)
Öppen Dubbel Grupp (R)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Jan Åke Brant Huvuddomare: Lennart Kjaer
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1HenrikHugosson11319LID
1AndreasLogg26205LID
2CeciliaHolm24525LID
2CarljohanMöller21128LID
3StefanGiza11317LID
3DanielLarsen11336LID
3MatsMolid33378TRX
3JohannesThuresson14394HPK


2024-06-01 Bulta-Maja Open (CAR)
Öppen Mixed Dubbel Monrad (R)    Antal lag 38
Tävlingsledare: Thomas Persson Huvuddomare: Elias Roolf
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1TomHansen32133CAR
1Eva-KarinIngelstedt15369SLO
2LarsHesse21855TRX
2JennyJönsson29359TRX
3TuvaliBerg35649BIS
3AndreasAhlwin23481SCP
3KimLarsson34354SÖR
3KajsaEklund34353SÖR
5Anne-MarieOlsson23555CPC
5JonasStrende16577CPC
5JerryEkman31035TRX
5ÅsaLindberg32162TRX
5KatharinaAdel36564SÖR
5MagnusJohansson33602SÖR
5BjörnBerg34662BIS
5JessicaJansson35534BIS


2024-06-01 Arosboulen (VBK)
Öppen Mixed Trippel Grupp (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Fredrik Tiefenthal Huvuddomare: Inger Isaksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1CarinHervieu27312BRO
1HarkoVerhagen15046BRO
1RasmusWirström31953BRO
2CarolineFridén36955GBB
2JimmyBysell30970TED
2JesperSkult14435TED
3CalleStrandberg20938CPC
3WilliamWahman32718SIT
3TanjaWestin30935SIT
3SigneHolgersson24649LID
3JohnnieLundmark35791LID
3PontusTengström10736LID
5StaffanStjernholm11477GBB
5LottaGeffenblad20937GBB
5KlasHedengren12253GBB
5MiraTengström36266LID
5KjellAhlbin10006MAL
5KennethTengström10735MAL
5SusannaEkman36030SIT
5DanielGillan14316SIT
5ChaiKedeskog20034BRO
5PierreGeerhold32799SVÄ
5AlexandraKarlsson19272018
5TomasRuudh11452018


2024-06-02 Bulta-Maja Open (CAR)
Öppen Dubbel Pool (R)    Antal lag 35
Tävlingsledare: Tom Hansen Huvuddomare: Lennart Kjaer
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1AndreasAhlwin23481SCP
1MikaelKarlsson12723TRX
2KimLarsson34354SÖR
2PauliMäkitalo17708BRO
3KajsaEklund34353SÖR
3NicolasGonzalez Hedqvist34351SÖR
3JörgenStrende14243TRX
3JonasStrende16577CPC
5TommyFogelström33826VPC
5BrittFärdig Lindahl33880VPC
5ElliottAngselius33646CAR
5AndreasRoolf34346CAR
5MikaelGustafsson21355CAR
5JörgenLungberg33459CAR
5EllinorSkagerlund23007TRX
5AmieeSundquist Mason37450TRX


2024-06-02 Arosboulen (VBK)
Öppen Dubbel Grupp (L)    Antal lag 19
Tävlingsledare: Fredrik Tiefenthal Huvuddomare: Inger Isaksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1FilipGoldéus11265SCP
1AlbinPlantin12625SCP
2RonnyBlom27396BRO
2ChaiKedeskog20034BRO
3JohnnieLundmark35791LID
3PontusTengström10736LID
3CarolineFridén36955GBB
3JimmyBysell30970TED
5CalleStrandberg20938CPC
5RobertBeijmo13749MAR
5PierreGeerhold32799SVÄ
5TomasRuudh11452018
5ElliotGrandin34556AIK
5RemiVesvre32141AIK
5LucasIggström37468VBK
5VictoriaRoos37516VBK


2024-06-02 Arosboulen (VBK)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 22
Tävlingsledare: Fredrik Tiefenthal Huvuddomare: Inger Isaksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KurtLindström29626MAL
1LeifRanemo29012MAL
2LeifLundin29242FPS
2VivianaWallin36067FPS
3BernhardRubinsztajn24449BSJ
3LenaSäberg25820BSJ
4BoAhlbin32475MAL
4KerstinAhlbin19113MAL
5RolfOlsson28074AOB
5ClaryChristiansson28639ÖRE