Hoppa till sidans innehåll
Välj år: Filtrera på distrikt:
Januari Februari Mars April Maj Juni Juli Augusti September Oktober November December
2020-08-08 Klosterboulen 3 (ÅSK)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Bo Kalberg Huvuddomare: Douglas Adolfsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1IngerNygren32087VAR
1MatsPeterson10060VAR
2Bengt-ArneNelson32492TUL
2JanNilsson32446FFP
3Ann-BrittCarlsson31754VAR
3LeifCarlsson31753VAR
4BirgittaBlad27756LAN
4SuneBlad27450LAN
5ToreLindahl27319LÄJ
5Ulla-BrittPersson28754LÄJ
5PerQvenild33589LÄJ
5MayenneTyrbo32556FVV
5ArneHörder28630FVV
5ArneNilsson31906FVV
5KennethJohansson13821VAR
5BirgittaOlausson18071VAR
9StigGunnarsson31248ÅSK
9MonicaSvahn34512ÅSK
9IngvarJohansson33242VPC
9MattiKapiainen29692VPC
9IngerLöfgren10110KÄR
9OveLöfgren16095KÄR
9HarryLundström31984ÅSK
9marie-louise lundstöm åsk
9KentHögberg31247ÅSA
9LeifJohnsson28512ÅSA
9GöstaBender33328ÅSK
9MarianneVidhäll Bender33327ÅSK
9GunillaHögh34602ÅSK
9BengtKarlsson31249ÅSK
9BerntGullberg31280TVÅ
9WalterMörk31071VAR
9HansJohansen29259SKN
9UllaLundgren32093SKN
9ChristinaEklund27660ÅSA
9LailaKlingvall27664ÅSA
9LarsMagnusson33870LÄJ
9DavidCarlsson33897LÄJ
9EvaAndersson28348LID
9Monica Bengtsson27462LID


2020-08-08 Trixdubbeln i Tibro nr 2 (TRX)
Öppen Dubbel Pool (L)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Oliver Thorell Huvuddomare: Mikael Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1UlfWallman14508TRX
1ConnyJohansson16113TRX
2JonasStrende16577TRX
2MattiasThorell17332TRX
3JohanKarlsson12722TPC
3PärLundin33454TPC
3MikaelGustafsson21355CAR
3JörgenLungberg33459CAR
5LarsHesse21855TRX
5JennyJönsson29359TRX
5HermanThorell24669POM
5MatsMolid33378POM
5IweKrüger10512RON
5NinaRoth19181LBO
5JerryEkman31035CAR
5ÅsaLindberg32162CAR
9CarinaStenborg31692POM
9LarsStenborg31691POM
9KerstinAndersson19255TRX
9PetraKarlsson22205TRX
9ChristerLenson27051BOR
9JariIlomäki21544BOR
9OweKarlsson26316CAR
9AnnikaKarlsson26317CAR
9HannuKolehmainen14061TRX
9Eva-KarinIngelstedt15369TBG
9KennethBjelv31439TRX
9KennethLarsson30057TRX
9EvaBolve19106LEJ
9UlfBolve24331LEJ
9TageAxelsson19998SMB
9StigEklund31427SMB


2020-08-08 Toyota Cup (NJV)
V55 Trippel Monrad (L)    Antal lag 16
Tävlingsledare: Monika Sjöbom Huvuddomare: Inger Nilsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1JonasBodin33302NIP
1BjörnOlofsson34886JAM
1KenthStaaf27800JAM
2HåkanJonsson11997SUN
2AnitaKarlsson28494SUN
2HeleneRosenholm12001SUN
3ErlandAndersson33718NIP
3JanBagge25706NIP
3UllaSondell25816NIP
3SörenAndersson34879ÖBK
3ChristerFurborg35423JAM
3HansLibeck35424JAM
5DanBackman33810NJV
5JormaEskelinen32949NJV
5WiviJonsson28221NJV
5ArneLindholm27595SKÖ
5BojanMagnusson28329SKÖ
5ArneMulari18781SKÖ
5PerBoija33301NJV
5RolandNorman31052NJV
5UlfNilsson12405NJV
5BirgitForsell31971SKÖ
5LarsKarlsson34469SKÖ
5Britt-IngerNovemyr34464SKÖ


2020-08-08 Gästabudstävling (GÄS)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Björn Biskop Huvuddomare: Robert Malm
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KjellAndersson22339MAL
1LeifRanemo29012MAL
2LarsLilieqvist18244LEJ
2TonnyBergmark27680TPC
3ArneJohansson18802LEJ
3GöranGustavsson10052LEJ
4SeppoLuoma12807FLE
4TuulikkiLuoma12808MAL
5BoEkberg11011FLE
5AnitaJansson24163FLE
5IngvarEriksson29109FLE
5MaudEriksson29111FLE
5BoJakobsson27272FLE
5Maj-BrittJakobsson27273FLE


2020-08-06 Kindscupen (KIN)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Gull-Britt Svahn Huvuddomare: Roland Starrén
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1KjellPetersen22587KIF
1SirkkaPetersen24029KIF
2ChristinaAhlberg24291DAL
2JanAhlberg21892DAL
3Lars-OlovAhlberg27181SJÖ
3CaisaJohansson34299SJÖ
4LennartOlsson28434SKN
4TerhiYlitapio25118SKN
5Per-OlaEliasson29635ULC
5SvanteJohansson29736ULC
5EddySjöström35103TMO
5ChristerWahlsten34161TMO
5BengtCarlsson12426LAN
5LillemorCarlsson12427LAN
5Bengt-ÅkeAndersson27805SSÖ
5Lars-GunnarAndersson29135SSÖ


2020-08-02 Botan Cup (UPS)
Öppen Dubbel Monrad (R)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Inga Stenbrink Huvuddomare: Ronny Eriksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1OskarAugustsson23629SÖR
1LucasRudin30284SÖR
2AnnelieWestin30933AIK
2CalleStrandberg20938AIK
3PierreGeerhold32799AOB
3RonnyLillelund18449018
3BjörnClaesson26305BSJ
3LeifMalmberg29288BSJ
5KristerLindberg12511AIK
5RogerAndersson32071SCP
5PerCarlsson24305SVÄ
5JohanWestling17486SVÄ
5FredrikHolmqvist23289BRO
5RonnyBlom27396SCP
5HåkanWestling13975SVÄ
5NiklasGrimstedt20214SVÄ


2020-08-03 Botan Cup (UPS)
V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Bengt-Åke Carlsson Huvuddomare: Ronny Eriksson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1OlaBergkvist33715018
1IngalillHalvarsson11741018
2KentJansson32624BIF
2CarinaJansson32625BIF
3BjörnAlvin28071OBS
3BengtRoos28067OBS
3TommyBoholm20516KAJ
3LeeEkström13951FPS
5NedCarter32646UPS
5LeifGill32645UPS
5MargaretaLindén30424UPS
5LeifPettersson31881UPS
5LennartRoth33231FPS
5MarieRoth33232FPS
5MarianneNordström31634FPS
5OlleNordström31349FPS


2020-08-01 Bultamaja Open (CAR)
Öppen Mixed Dubbel Grupp (L)    Antal lag 16
Tävlingsledare: Tom Hansen Huvuddomare: Mikael Gustafsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1PatricLarsson15378CPC
1MarieNordh14476CPC
2EvaBolve19106LEJ
2UlfBolve24331LEJ
3TommyMichanek19075TPC
3NapadsornPakkaeng33377TPC
3AnnelieBehring12580CAR
3MikaelGustafsson21355CAR


2020-08-01 Singelfestivalen (SSÖ)
Öppen Annan Monrad (L)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Göran Carlén Huvuddomare: Jan Lehtonen
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1MatsMolid33378POM
1BritAnthonisen33523ULC
2GeorgLidén33252IST
2SivWärnbring32589IST
3MikaelHallendorf30247PET
3ÅsaHallendorf31329PET
4BertilTunje27723POM
4GerdTunje27722POM
5HenrikHugosson11319LID
5ToveOrrbeck20454LID
5EvaHöglin34007SSÖ
5EddySjöström35103TMO
5KjellPetersen22587KIF
5SirkkaPetersen24029KIF
5KerstinJohansson10320HÄL
5BoHaraldsson15546HÄL